Rozlišení bezpečnostních kamer udáváme v pixelech - resp. v megapixelech (Mpx). Čím je tato hodnota vyšší, tím má obraz vyšší kvalitu. Kvalita obrazu je zásadním parametrem bezpečnostní kamery a proto jej doporučujeme nepodceňovat. V současnosti v naší nabídce naleznete bezpečnostní kamery s rozlišením od 2.0Mpx (známé také jako 1080p, FULL HD s rozlišením 1920x1080px) až po 8.0Mpx kamery (známé také jako 4K, ULTRA HD s rozlišením 3840x2160px).


porovnani-rozliseni-produkty.jpg


Porovnání rozlišení kamerových systému


Protože se nás často ptáte, jaké rozlišení vybrat, připravil jsme pro Vás řadu testů a porovnání jednotlivých rozlišení dle vzdálenosti a také porovnání rozdílností objektivů. Na obrázcích níže můžete vidět text velikosti SPZ automobilu a rozpoznatelnost obličeje při digitálním zoomu na vzdálenosti od 10 do 40m při použití velice širokého objektivu s ohniskem 2.8mm a úhlem záběru 95°.


Rozlišení bezpečnostní kamery 2.0Mpx


Porovnani-rozliseni-2mpx.jpg


Rozlišení bezpečnostní kamery 4.0Mpx


Porovnani-rozliseni-4mpx.jpg


Rozlišení bezpečnostní kamery 8.0Mpx


Porovnani-rozliseni-8mpx.jpg


Rozdíly v rozlišení 2.0Mpx při použití kamery s jiným (varifokálním) objektivem


Na obrázku níže je krásně vidět, jak je důležitá volba správného objektivu, nebo kamery s varifokálním objektivem i pro nižší rozlišení, kde můžete na velkou zválenost získat detailní záběr například SPZ.


Porovnani-objektivu-4mpx.jpg