Ať už jste si vybrali kabely hotové, které jsou již z výroby strojově opatřeny potřebnými konektory, nebo jste zvolili profesionálnější cestu multikabelu a sady konektorů, je vždy důležité navrhnout optimální trasu pro každou kabelovou trasu. Doporučujeme se vyhnout delším souběhům nebo křížení kabelů vysokého napětí, které mohou způsobit poruchy v obraze.

Stejně tak je důležité nechat si dostatečnou rezervu, pečlivě přidělat konektory a spoje řádně utěsnit proti vniku vlhkosti. Myslete také, zejména u starších objektů, na možnost poškození kabeláže hlodavci. Ideálním řešením pro spojení přívodního kabelu a kabelu od kamery jsou kabelové boxy, které nabízíme pro většinu modelů bezpečnostních kamer.


Zapojení bezpečnostní kameryProdloužení vedení pro AHD/Analog kamerový systém

Vedení pro AHD kamerové systémy je vždy dobré realizovat v jednom nepřerušeném kuse. Pokud však nestane situace, kdy je nutné prodloužit vedení je k tomu zapotřebí několik komponent:


  1. Spojka BNC- spojí BNC konektory pro videosignál
  2. Multikabel set konektorů - obsahuje vše potřebné pro vyrobení prodlužovacího kabelu (napájení je prodlouženo spojením napájecích konektorů).


Hotové kabely prodlužovat nedoporučujeme. Průřez vodičů není na prodlužování dostatečný a může znamenat, že kamera nebude pracovat správně.


Alternativní vedení signálu pomocí "Twistových převodníků" (balunu)

Pokud nechcete, nebo nemůžete (například z důvodu místa) používat kabely na koaxiální bázi, je zde řešení v podobě kombinace UTP/FTP kabelů s UTP převodníky.


Druhy převodníku:

  • S napájením - převodník je většinou uzpůsoben pro konektor RJ45 a po jednom UTP kabelu můžete přenášet obrazový signál a zároveň kameru napájet.

  • Bez napájení - převodník přenáší pouze obrazový signál po jednom páru drátků z UTP kabelu. Je tedy možné po jednom UTP kabelu přenášet signál až ze 4 kamer najednou do vzdálenosti cca 200m.