CCTV - (Closed Circuit Television) Uzavřený televizní okruh užívaný pro bezpečnostní účely.


DVR - (Digital Video Recorder) Digitální záznamové zařízení, které slouží k ukládání záznamů z bezpečnostních kamer.


NVR - (Network Video Recorder) Digitální záznamové zařízení, které se zpravidla využívá k ukládání záznam z IP kamer pomocí síťového protokolu.


HDD - (Hard Disc Drive) Pevný disk, který se po montáži do DVR/NVR promění v úložiště pro pořízené záznamy. Čím větší kapacita disku je, tím více hodin záznamu je možné na disku uchovávat.


OverWrite - (funkce přepis) Touto funkcí je dnes vybaveno každé záznamové zařízení, jejím hlavním úkolem je po zaplnění HDD přemazávat nejstarší záznam nejnovějším. V takovém případě říkáme, že je záznam nahráván do smyčky.


IP kamera - Kamera využívající při přenosu videosignálu počítačovou síť.


IR kamera - Bezpečnostní kamera vybavena IR (Infra Red) infračerveným reflektorem pro osvětlení snímané scény za špatných světelných podmínek nebo v noci.


Infračervený reflektor - Reflektor složený většinou z LED diod vyzařujících infračervené světlo (není viditelné pro lidské oko). Reflektor je spouštěn automaticky na základě poklesu okolního osvětlení pod stanovenou mez.


DOME kamera - DOME (stropní) označuje typové provedení šasi bezpečnostní kamery. Tyto kamery jsou většinou půl-kulovitého tvaru a dají se přimontovat přímo na strop nebo stěny. Jejich výhoda je především ve větší odolnosti proti napadení a vandalství, dále pak v designu, který je vhodnější do interiérů než například kamera na distančním držáku.


PTZ kamera - (Pan Tilt Zoom) kamery, které mají elektronicky ovládaný pohyb a objektiv. Jedná se o otočné kamery, které lze ovládat prostřednictvím ovládacího panelu nebo DVR.


OSD - (On Screen Display) ovládací menu zařízení, které se vyvolává prostřednictvím tlačítek či joysticků na obraz kamery nebo záznamového zařízení a jehož prostřednictvím dochází k nastavování vlastností a funkcí zařízení.


CCD - (Charged Coupled Device) druh snímacího čipu používaného v bezpečnostních kamerách pro převod snímaného obrazu na digitální informace pro další zpracovaní. Kvalita snímacího čipu určuje výslednou kvalitu snímaného obrazu.


Koaxiální kabel - speciální kabel, která je opatřen dielektrikem a stíněním, aby nedocházelo při přenosu videosignálu k indukci a následnému rušení obrazu.


TVL - (Television Lines) Hodnota udává rozlišení kamery a výslednou jemnost o ostrost obrazu. Čím více televizních řádku (TVL) kamera má, tím je tedy obraz kvalitnější.


Ohnisková vzdálenost - Ohnisková vzdálenost v milimetrech je ekvivalentní údaj jako úhel záběru ve stupních za lomítkem. Čím větší ohnisková vzdálenost v milimetrech je u objektivu udána, tím menší úhel záběru kamera má. Menší úhel záběru znamená větší přiblížení vzdálenějších předmětů na úkor zorného pole.


Pentaplexní DVR - Systém umožňuje současné sledování živého obrazu, pořizování záznamu, přehrávání záznamu a zálohování v jeden okamžik.


CMS PATRONUM - Centrální monitorovací systém je aplikace do počítače pro vzdálenou správu i několika DVR současně.