V dnešní době je velké množství vozidel jejichž počet neustálé roste. To způsobuje přeplněná parkoviště, která s sebou nesou zvyšující se riziko počtu krádeží, drobných střetnutí a sporů týkající se odpovědnosti za jejich důsledky. Kamerové systémy pomáhají zabezpečit a ochránit vaše parkoviště před zloději vozidel, zvýšit veřejné bezpečí a v případě potřeby identifikovat vozidlo.


Zaparkované vozidlo je spousty zlodějů vnímáno jako zlatý důl. Lidé ve svých zaparkovaných autech zapomínají cenné věci, které jsou pro zloděje velkým lákadlem. Kamerový systém umístěný na parkovištích může účinně odradit zloděje před vykradením vozů a dokáže pomoci při identifikaci a dohledání samotného pachatele.


Další prospěšnou funkcí kamerového systému je, že zvyšuje pocit bezpečí samotných zákazníků, kteří můžou s klidem zanechat svůj automobil na veřejném parkovišti. Pomocí kamerového systému můžeme také identifikovat vozidla na benzínových pumpách, u vjezdů do objektů atd. Zvyšuje se tím bezpečnost jednotlivých míst a snižuje se potenciál krádeží (např. benzínové stanice, které se stávají terčem řidičů-neplatičů).