IP kamerové systémy nabízejí obrovské množství variant v přenosu obrazu. Můžete kombinovat drátové kamery s bezdrátovými, nebo si mezi drátovými udělat bezdrátový spoj, takže je možné pokrýt prakticky všechny požadavky na zabezpečení čehokoliv.


Bezdrátové kamery pro garáž

Zakoupíte-li si bezdrátovou kameru, pro zabezpečí vzdálenějších prostranství, tak ji buď můžete umístit a nastavit tak, aby měla dostatečný signál do vaší domácí WIFI sítě a pokud to není možné, můžete si vytvořit pomocí venkovní WIFI jednotky vlastní síť pro komunikaci s kamerami.


Příklad: Kamery po domě jsem si natahal pomocí kabelu, to nebyl problém, ale chci ještě monitorovat garáž, která je 30m od domu. Je jasné, že domácí WIFI se zde nechytá, takže musím současnou síť, kde jsou ostatní kamery a rekordér nějakým způsobem spojit s garáží. Ideální je do sítě kabelem připojit venkovní WIFI jednotku, která udělá novou WIFI síť pro kamery s dostatečnou sílou signálu a pokrytím. Z garáže pak budu WIFI kamery napájet. Vše pak bude spojeno na jedné síti.


360007709914_1.gif


Bezdrátové pojítko pro delší vzdálenosti

Pokud máte dvě místa, která jsou od sebe vzdálena až stovky metrů na přímou viditelnost, tak je samozřejmě nereálné kopání spoje. Na scénu přichází bezdrátový spoj, který dokáže tato dvě místa spolehlivě spojit. Tento spoj je již konfigurovaný a nahrazuje v podstatě kabel, je to tedy stejné, jako by jste natáhly metalické, nebo optické vedení.


Příklad: Mám dvě budovy, které jsou od sebe vzdálené 200m Obě potřebuji monitorovat kamerovým systém. V první budově je umístěno záznamové zařízení a několik IP kamer. Zařízení jsou spojena metalicky (kabelem).


V druhé budově postavím prakticky totožný kamerový systém s několika rozdíly. Nebude potřeba žádného aktivního prvku (routeru, AP) a systém bude přes PoE switch napojen přímo do jednotky bezdrátového spoje. V první budově připojím do routeru bezdrátové pojítko, které zajistí spojení druhé budovy s první. Po konfiguraci se druhá budova spojila s první stejnou sítí, kterou využívá celý kamerový systém.


360007709914_2.gif